Turhal Temizer


turhaltemizer@hotmail.com

Turhal Temizer İstanbul doğumludur. Karadeniz Teknik Üniversitesi İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri mezunu olan Temizer Türkiye Bilişim Derneği Genç Trabzon Temsilciği görevinde bulunmuştur. 2003 yılından bu yana .NET ve yazılım ile ilgilenmektedir. S2B eğitimi sonucunda ASP.NET ve AJAX sertifikası bulunmaktadır. Microsoft Tek. beta testerliği yapmaktadır. .Net dilinin dışında Java ile de profesyonel uygulamalar geliştirmektedir. Genellikle Windows ve Mobile uygulamalar üzerinde çalışmaktadır. Şu anda özel bir yazılım şirketinde proje yöneticisi olarak iş yaşamını sürdürmektedir. Blog: http://turhal.blogspot.com

Makaleler

WPF - Styles Kullanımı

WPF uygulamalarında kullanmış olduğumuz kontrollerin tasarım için hazırladığımız özellikleri Style sınıfında nasıl kullanabileceğimizi incelemeye çalışıyoruz.

WPF - UserControllerin Toolbox 'a Eklenmesi

Bu yazımızda hazırlamış olduğumuz User Control lerin WPF uygulamalarında kullanılabilmesi için ToolBox 'a nasıl ekleyebileceğimizi incelemeye çalışıyoruz.

WPF - RadioButton ve DataBinding

Bu yazımızda WPF ile uygulama geliştirenlerin RadioButton kontrolünde yaşadığı Checked problemi üzerinde duruyor ve nasıl aşılacağını incelemeye çalışıyoruz.

WPF - Routed Event Kontrolü

Bu yazımızda Route Event ları kontrol etmek için Event Manager sınfını nasıl kullanabileceğimizi inceliyoruz.

WPF - PasswordBox Kontrolü

Bu yazımızda PasswordBox kontrolü detaylı bir şekilde incelemeye çalışıyoruz.

WPF - Menu Kontrolü

Bu yazımızda Menü kontrolü nasıl kullanabileceğimizi incelemeye çalışıyoruz.

WPF - Slider Kontrolü

Bu yazımızda Slider konrolünü incelemeye çalışıyoruz.

WPF - Expander Kontrolü

Bu yazımızda WPF Expander kontrolünü nasıl kullanabileceğimizi incelemeye çalışıyoruz.