SharePoint 2007 Sitenizin/Listenizin Template Oluşturma Linki Gözükmüyormu ?

Yazar: Timuçin DURSUN
Kategori: MS SharePoint
Eklenme Tarihi: 5.9.2007 14:12:48SharePoint 2007 de sık karşılaşılan bir problem üzerine ...

SharePoint 2007 sitelerinizi/listelerinizi Template(Şablon) olarak kaydetmek istediniz. Fakat ne yaptıysanız Site Settings/List Settings ayarlarına girdiğinizde sablon kaydetme linkini göremiyorsunuz. Aşağıdaki resimlerde şablon kaydetme linkleri kırmızı kutu içinde gösterilmektedir. Bu sorunun üstesinden gelmek için oldukça kolay bir yol tavsiye edeceğim.

Site için:
site rsm
Liste için:
list rsm

Sitenizin şablonunu almak için ”_layouts” klasorunden “savetmpl.aspx” dosyasını çağırmanız yeterlidir. Listenizin şablonunu almak için ise “_layouts” klasorunden “savetmpl.aspx?List={GUID}” dosyasını GUID ekleyerek çağırmanız yeterlidir. Listenizin GUID bilgisini almak için “Settings -> List Settings” sayfasına geçip browserın adres kısmında ”../listedit.aspx?List={… GUID … }” şeklinde gözüken URL adresinden yararlanabilirsiniz.

Aşağıdaki örnekleri incelemenizi tavsiye ediyorum.

Sitenizin şablonunu almak için:
http://webapplicationURL[:PORT]/siteName/_layouts/savetmpl.aspx

Sitenizdeki listenin şablonunu almak için:
http://webapplicationURL[:PORT]/siteName/_layouts/savetmpl.aspx?List={GUID}

Umarım SharePoint 2007 ile ilgilenen arkadaşlar için yararlı bir bilgi olmuştur. Bu tarz yönetimsel URL adresleri ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız aşağıda vermiş olduğum adreside incelemenizi tavsiye ediyorum.

http://www.yazilimgunlugu.com/sharepoint-2007-yoneticilerinin-sik-kullanilanlar-listesi-makalesi/310.aspx

İyi çalışmalar…

Timuçin DURSUN


Timuçin DURSUN

İlgilendiği konular öncelik sırasına göre C#,ASP.NET,ADO.NET,ADO.NET Entity Framework,LINQ,SOA and Distributed Systems,NUnit,NHibernate(Object-relational mapping), Design Patterns, WPF, SilverLight-WPF/E. http://www.timucindursun.com sitesinden yazar hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
Bu makaleye ilk yorum yapan siz olun.

Yorumunuz