Koray Kırdinli


koraykirdinli@yahoo.com

1983 Uşak doğumlu. 2006 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. O yıldan itibaren C#,ASP.NET,Sql ve Oracle teknolojileri ile windows ve web tabanlı projeler geliştirmektedir.Şu an istanbulda özel bir bankada Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak görev yapmaktadır(Detay için : http://koraykirdinli.blogcu.com adresini ziyaret edebilirsiniz  )

Makaleler

C# Çok Kanallı Programlama Temelleri

Bir uygulama harddiskte çalışmadan durduğu zaman buna program denir, program çalışmaya başladığı zaman rame yüklendiği zaman ise process diye adlandırılır.

C# Grafikler

Grafikler uygulamaların kullanıcı arayüzlerini zenginleştirmek için kullanılırlar.Örneğin raporlar,çizelgeler,resimler bu amaca hizmet etmek için kullanılabilir

Serilizasyon

Bir çok uygulama bir nesne içerisinde veriyi saklamaya veya transfer etmeye ihtiyaç duyar. Bunu .NET içerisinde yapmanın en kolay yolu serilizasyondur.

C# koleksiyonlar

Collection’lar veriyi saklamak,gruplamak ve içerisinde gezinmek için kullanılırlar.Array’ler de bu işe yarar fakat collection’lar array’lerin geliştirilmiş versiyonudur.

Kodlama Pratikleri

Bu yazıda aklımızda bulundurmamız gereken bazı kodlama pratiklerini maddeler halinde sıralamya çalışacağım.Kod yazarken sürekli aklımızın bir köşesinde bulundurmamız gerekir sizlerinde tavsiyeleri varsa yorumları bekliyorum.

Bilgisayar Mühendisliği Hakkında Merak Edilenler.

Merhabalar bu makalede bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin ve ya henüz iş deneyimi olmayan mezun arkadaşların iş bulma sıkıntıları , iş hayatında karşılaşabilecekleri zorluklar , hayal kırıklıkları ve bunun gibi kafalarını kurcalayan konulardan bahsedeceğim. Ayrıca okul hayatından iş hayatına geçişi en acısız şekilde nasıl atlatabiliriz bunlara da değineceğim..